top of page

Projelendirme Ve Özel İmalat Tasarımı

Bitki büyütme,canlı yetiştirme,test uygulamaları yapılmakta olan iklimlendirme odaları ve mevcut çalışma alanlarında, gerekli ölçülendirme, fizibilite ve teknik çalışmalar yapılarak,uygun sistem ekipmanları seçilip çalışma alanı sağlayabileceğimiz gibi;

Sabit veya taşınabilir özelliklerde uygun kaplama,izolasyon,zemin malzemesi ve iklimlendirme sistem ekipman  seçimi yapılarak  yeni bir çalışma alanı da oluşturulabilir.

İlgili odaların yeni  imalat ve iyileştirme durumlarında kullanılacak olan kaplama ve izolasyon malzemeleri,sistemin kurulacağı dış ortam iklim şartlarına göre seçilir ve tasarlanır.

 

Yapılacak olan  uygulamalarda yalıtımın önemi çok büyüktür. Bu nedenle genellikle düşük ısı iletim katsayısına sahip yalıtım malzemeleri kullanılır. Günümüz sistemlerinde sıkça kullanılanların başında Poliüretan ve pvc sistemleri  gelir. Yalıtım, soğutulmuş alandaki düşük sıcaklığı korumak ve düşük sıcaklığa ulaşmak için gerekli enerji  gücünü düşürmek için kullanılır.Aynı zamanda ısı değerinin stabil kalması ve dış ortamdan etkilenmemesi de oldukça önemlidir.

Gri Temalı Nesneler
bottom of page