top of page

İklimlab Ön Hazırlık Alanı

İklimlendirme odalarımızın girişinde konumlandırdığımız  Hazırlık odaları;  iklim odalarında çalışılan test numuleri,numune kapları,numuneye ait her türlü katı ve sıvı materyaller, bitki büyütmede kullanılan toprak, gübre, v.b. malzemelerin saklanması, hazırlanması, depolanması,numunelerin test öncesi ve sonrası yıkanması ve hazırlanması gibi işlemleri kolaylaştırmak amaçlı tasarlanmıştır. Hazırlık odalarında duvarlarda saten alçı düzleme üzerine silinmesi kolay silikon bazlı plastik boya kullanılmaktadır.

 

Zemin yüzey kaplaması olarak; kimyasallara, çatlamalara, bozulmalara dayanıklı antistatik, antiasit ve antibakteriyel PVC yer döşemesi tercih edilmektedir.

 

Dolaplarda kullanımı kolaylaştıran, leke tutmayan , üretimi hızlı, çizilmeye dayanıklı, aşınmaya ve asitlere son derece dirençli  High Gloos tercih edilmekle beraber, isteğe bağlı olarak yine leke tutmayan MDF Laminat kaplama yada yine aynı özelliklere sahip parlak görünümlü Arcylic malzeme  kullanılabilir.

 

Tezgahlarda  talep doğrultusunda;  su ve nem geçirmeyen, kimyasal malzemelerden etkilenmeyen, kir ve leke barındırmayan kolay temizlenebilen çizilmelere karşı dirençli  Compact Laminent , Arcrylic, Granit, Çimstone , Sinterflex (endüstriyel seramik) yada,aynı özellelliklere sahip kimyasallara karşı dirençli Jelkot ile yüzeyi güçlendirilmiş decopol akrikol acrino  kullanılabilir.

Aydınlatma sistemi İklimlab led-florasanlı tavan aydılatma ile sağlanır. Kapılarımız ise yine talep doğrultusunda PVC, Ahşap  ya da Alüminyum yapılabilir.

 

İklimlab hazırlık odalarımızda, iklimlendirme odalarımızın takibini rahat yapabimek adına içerdeki durum tablosunu gösteren laptop la beraber laptop masası ve sandalyede bulundurulabilir. Laptopa yükleyeceğimiz iklimlab veri kontrol programı ile sıcaklık, nem, ve belirleyeceğiniz çalışma değerleri 1er dakika aralıklarla kayıt altına alınabilir.

Kayıtlar Microsoft Data Base (mdb) fomatında tutulur. Bu kayıtlar Microsoft ACCESS yada Microsoft EXCEL programları ile açılabilir. Kayıtlar manuel veya otomatik olarak başlatılıp durdurulabilir. Bitirilen her kayıt ayrı bir dosya halinde kendi gurup klasöründe saklanır. Bu eski kayıtlara her an ulaşılabilir ve ekrana getirilebilir.Kayıt üzerinde istenilen zaman aralığı ayarlanarak inceleme yapılabilir. İnceleme yaparken sadece istenilen kanallara ait grafikler seçilebilir. İstenilen zaman aralığı ayarlanarak renkli bir grafik şeklinde yazdırılabilir.

bottom of page