top of page

Aşı Muhafaza Odası  -25°C ~ +8°C

İklimlab olarak , hastanelerde, laboratuvarlarda, eczanelerde, kan bankalarında, araştırma merkezleri ve üniversitelerde kullanılan ve soğuk ortamda saklanması gereken ürünlerin en ideal şartlarda güvenli saklanması için Medikal tip Kit, İlaç, Aşı Muhafaza Odası geliştirdik. Odalarımız programlanabilir geniş sıcaklık aralığı ve gelişmiş alarm sistemleri ile ilaçların, aşıların, farmakolojik ve tıbbi ürünlerin güvenli bir şekilde ideal ortam şartlarında saklanmasını sağlarlar.

Sıcaklığa hassas ve soğuk ortamda saklanması gereken ilaçlar, aşılar, farmakolojik ve tıbbi ürünler iyi bir sıcaklık dağılımı ve kararlığı sağlayamayan sıradan buzdolaplarında saklanmamalıdır. En iyi saklama koşullarını sağlamak amacıyla, kit saklama odalarımızın hücre iç tasarımı  opsiyonel olarak paslanmaz çelikten imal edilir ve yüksek yoğunluklu poliüretan yalıtım malzemesi ile desteklenir. Çok iyi düzeyde sıcaklık dağılımı ve kararlılığı sağlayan güçlü soğutma sistemi, aynı zamanda kapının açılıp kapanmasından sonraki toparlanma sürelerini de azaltarak en iyi saklama koşullarının korunmasına yardımcı olur. 

Sıcaklık Ayar Aralığı -25°C / +10°C,  Sıcaklık Ayar ve Gösterge Hassasiyeti 0,1°C, Sıcaklık Dağılımı +4ºC’de  ±0,5°C olan odalarımızın; sıcaklık – kapı açık ve elektrik kesintisi alarm tanımlamaları mevcuttur.

Odalarımızda yüksek teknoloji pratik kullanım özellikleri ile bir araya getirilmiştir. Hacim  içeriğinin kapı açılmadan dışarıdan gözlenmesini sağlayan üç katmanlı kapı camının buğulanmayan iç yüzeyi görüş kalitesini iyileştirirken, dış yüzey ise UV ışınlarının içeri sızmasını engellemektedir. Buton kontrollü dahili ışıklandırma dolap içeriğinin daha rahat takibine imkân tanır. 

Odalarımızda sıcaklık verilerini bir saatlik kayıt aralıklarıyla sayısal ve grafik olarak on yıl süre ile saklayabilen Opik 16 destekli iklimlabClimate veri kontrol yazılımı kontrol sistemi kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak sunulan iklimlabClimate veri kontrol ve kayıt yazılımı sayesinde,  internet üzerinden uzak erişim sağlanmıştır. Saklanan numunelerin güvenliğini en üst düzeyde tutan görsel  ve işitsel alarm sisteminin yanı sıra opsiyonel olarak  uzak alarm sistemi de kullanılabilir. Opsiyonel olarak sunulan  alarm modülü ile ilgili İklimlab servis personeli dahil önceden belirlenen kişilere acil durum mesajı göndermek mümkündür. Herhangi bir alarm ya da arıza durumunda belirlenen beş adet e-posta adresine e-posta gönderebilme özelliği standart olarak sunulmaktadır. Alarm sistemi sürekli şarj edilen akü sistemi beslenmektedir ve elektrik kesintilerinden etkilenmemektedir. USB port üzerinden sıcaklık ve zaman verileri programlanabilen zaman aralıkları ile taşınabilir belleğe kaydedilebilir.

İstenildiğinde oda içerisinde arzu edilen yerlere konuşlandırılabilen adetlerini kullanıcının belirleyeceği  harici sıcaklık hissedicisi (Pt 100) ile odadan ve numuneden sıcaklık ölçümü yapılabilmektedir.

20190218_164326.jpg
IMG-20181209-WA0003.jpg
IMG-20181214-WA0017.jpg
IMG-20181218-WA0001.jpg
bottom of page